E & F Mühendislik zemin inceleme araştırma ve iyileştirme alanında güncel ve ileri teknolojileri kullanarak Mühendislik Uygulamaları amacıyla 2014 yılında kurulmuştur.

Kurulduğu tarihten bugüne, sürekli ve sağlıklı büyüme hedefiyle, sahip olduğu geniş makine parkı ve uzman kadrosu aracılığıyla sayısız faaliyetlerde bulunmuş ve günümüzde geoteknik mühendisliği alanında birçok projede yer almıştır.

E & F Mühendislik için en temel değer; güvenilirlik ve kalıcılıktır, saha beceri ve tecrübesi üst düzeydeki saha ekibi ile aldığı sorumlulukları tam ve zamanında yerine getirmeyi hedef edinmiştir.

Kurumumuz, mutlak mühendislik prensipleri olan; yüksek güvenlik, kısa zaman, düşük maliyeti amaç edinerek personellerimizin tecrübe ve bilgileri ışığında faaliyet göstermektedir.

RAPORLAMA

Zemin araştırma işlemlerimizin son ve toparlayıcı adımı olan raporlama kısmı, tüm Jeolojik ve Jeofizik verilerin bir araya getirilip, ek olarak alınan numuneler üzerinde yapılan deneyler ışığında elde edilen veriler ile birlikte sunulduğu bölümdür.

SONDAJ

Sondaj Hizmetlerimiz, geniş makina parkurumuz sayesinde her türlü ortamda yapılabilmektedir. Büyük sondaj makinelerinin giremediği bina içi ya da denizde tamamen demonte portatif makinamız yada paletli makinamız kullanılmaktadır, bu teknolojiler sayesinde en sağlıklı, en pratik çözümü hızlı bir şekilde sağlamaktayız

SİSMİK

Hizmetlerimiz arasında yer alan Sismik ölçüm yöntemi, yer içine kaynak olarak ses dalgalarının gönderilmesi ile geri dönen dalgaların alıcılar ile toplanarak gidiş – dönüş işlemi esnasında meydana gelen izlerin incelenmesi sistemine dayanmaktadır.